Wykorzystując naszą bazę danych oraz wiedzę specjalistów, będziemy przedstawiać raporty, opinie i nasze sugestie dotyczące stanu radomskiego drzewostanu.

Przedstawiamy Raport kondycji nowych nasadzeń drzew w Radomiu.

Raport sporządziliśmy w dniach 25.06.2022 do 04.07.2022. Obiektem naszego badania były drzewa posadzone w latach 2019 do 2022, interesowała nas kwestia jak poradziły sobie drzewa ze stresem adaptacji. Do analizy przeznaczyliśmy drzewa zarejestrowane w systemie bazodanowym, których przybliżoną lub realną datę posadzenia znaliśmy. Dobór próby był przypadkowy, ale interesowała nas również ocena, jak radziły sobie drzewa sadzone przez naszych wolontariuszy, w ramach utworzonego np. Skweru Edukacyjnego. Interesowało nas również, jak zachowują się drzewa zakupione przez projekt inwestycyjny LIFE Radom Klima. Przy okazji ujawniły się dodatkowe wnioski dotyczące wpływu stresu klimatycznego na odporność konkretnych obiektów w systemie przyrodniczym miejskim.

Na 190 drzew posadzonych w latach 2019, 2020, 2021, 2022 które zostały poddane audytowi, aż 57 zidentyfikowano jako drzewa chore, bądź jako drzewa, które wypadły. (w tym wypadku chore, jest jednoznacznym wskazaniem na fakt zaniku objawów życia drzewa w 80 %). To bardzo wysoki odsetek drzew bo stanowi ponad czwartą część zadysponowanego materiału zielonego. Z jednej strony jest to poważna strata i kwota pieniędzy a zdrugiej olbrzymi, generowany ślad węglowy (transport materiału zielonego, zakup drewnianych palików do drzewa).


Raport w formacie pdf można pobrać pod tym linkiem

Wielkość pliku: 130kB

Witryna używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem