Informacje o projekcie

Monitoring nowych nasadzeń drzew

Rozpoczynamy kontrolę nowych nasadzeń drzew w ramach działań strażniczych i inwentaryzacyjnych

Do września 2024 roku, 32 miejscowości w Polsce dołączyły do akcji inwentaryzowania drzew. Wyniki działań strażniczo-monitorujących po ich przeanalizowaniu, bedziemy mogli porównać, opublikować i przesłać do instytucji zajmujących się nasadzeniami i nadzorem. W naszej aplikacji do inwentaryzacji drzew, umieściliśmy zakładkę 'Inspekcja', w której umieszczamy wszystkie niezbędne dane dotyczące poddanego kontroli drzewa. Dzięki temu możemy w szybki sposób wygenerować raport zamieralności a raporty z różnych miast możemy łączyć w celu porównania błędów popełnianych przy nasadzeniach, w różnych obszarach miejskich.

Bezpłatna aplikacja do inwentaryzacji drzew miejskich przeznaczona jest dla społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych. Znakomicie integruje i pomaga budować wolontariat, posiada olbrzymie możliwości edukacyjne a jednocześnie posiada walory poznawcze i dokumentalne wspomagając cyfryzację obszarów miejskich. Dzięki współpracy z naukowcami, korzystamy z ich wiedzy i nowoczesnej metody wyliczania wartości odtworzeniowej drzew. Drzewa to dziedzictwo kultury, które w prosty, zalgorytmizowany sposób nie można ocenić. To co możemy ocenić to wartość odtworzeniową, czyli wartość jaką ma dany obiekt wycenianą indywidualnie, która uwzględnia nakłady pracy i lata wzrostu.
Dzięki środkom otrzymanym z Konkursu Funduszu Obywatelskiego. Edycja 2024 Wspieranie działań strażniczych mogliśmy sfinansować hybrydowe szkolenie dla Wolontariuszek i Wolontariuszy, ze wszystkich zainteresowanych działaniami strażniczymi, miejscowości oraz sfinansować opracowanie i druk, specjalnego i unikatowego podręcznika szkoleniowego.

Szkolenie (webinar), prezentacje oraz podręcznik w wersji elektronicznej, można przeglądać i pobrać z niniejszej strony (patrz zakładki).
Za wsparcie naszej inicjatywy dziękujemy Funduszowi Obywatelskiemu im. Ludwiki i Henryka Wujców.
Witryna używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem